Tvorba web stránok od Pixel Point Digital
Tématická svadba - Námornícka

Jedinečný okamih vášho života

Nevesta drží kyticu svadobnú kyticu.Pri predstave, že už vašu milovanú polovičku nesiete cez prah na rukách sa naskytne minimálne tisíc možností a variácií ako urobiť ten jediný deň výnimočným. Správne, bavíme sa o svadbe a o všetkom, čo si len s týmto dňom viete spojiť. Od rafinovanej elegancie až po pestrú a veselú zábavu, ktorá vás čaká po vyslovení slovíčka „áno.“

 

 

Cez tradície až ku oltáru

O svadbe tradičnej už každý počul a väčšina z nás aj zažila. Nikdy tým nič nepokazíte, ba práve naopak dosiahnete efekt jedinečného momentu so všetkým, čo k tomu patrí. Ženích a v prvom rade nevesta túži potom, aby bol tento deň dokonalým so všetkým čo k tomu patrí. Poďme teda po poriadku. Obliecť si krásne biele šaty a prehodiť závoj cez hlavu je sen každej „princeznej“ pred oltárom. Sú však tradície skutočne tradičnými?

Prečo závoj? Mnohé z vás ani len netušia, prečo vlastne závoj nevesta nosí a či je to vôbec vhodné. Aby ste si závoj mohli cez tváre prehodiť mali by ste splniť určité podmienky, hoci v tomto prípade by si závoj zrejme mnohé nenasadili.

Prvým a hlavným dôvodom, prečo nevesta závoj nosí je, že má odrážať zlo a nešťastie. Tradícia pochádza ešte z čias starých rimanských obradov. Závoj mal slúžiť na odháňanie zlých duchov. Závoj má taktiež slúžiť svojou prvotnou funkciou a to je prekrytie tváre. Nie, že nevesty bývali nechutné bosorky, ale ide o legendu, ktorá hovorí, že v minulosti tak otcovia schovávali svoje dcéry do poslednej chvíle a chránili ich pred zlým sobášom.

Taktiež bol závoj kedysi znakom majetnosti a vlastníctva. Potom, čo ženích odkryl neveste závoj bol to znak, že mu nevesta patrí. V podstate si nevestu rozbalil ako darček

Závoj je takisto symbolom panenstva a čistoty, ktorou má nevesta nepochybne vyžarovať. Tým, že manžel závoj odokryje, dostane povolenie vziať jej panenstvo. Nuž, pravidlá sú na to, aby sa porušovali. Nemyslíte? Dnes závoj slúži hlavne ako prostriedok, ktorý neumožní nevestu vidieť ženíchovi pred obradom.

Fotografia krásnej svadobnej kytice. Neodmysliteľne k neveste patrí aj svadobná kytica. Dnes ide o bujné kytice plné voňavých kvetov krásnych farieb. V minulosti bola kytica charakterovo podobná. Taktiež krásne voňala, no hlavnými zložkami boli byliny ako tymián a cesnak, ktoré opäť slúžili ako ochrana pred zlom a neprajnými duchmi. Odhodenie svadobnej kytice je azda jednou z mála tradícií, ktorej zostal povestný charakter. Nevesta ako nositeľka šťastia bola stredobodom pozornosti a mladé ženy sa snažili si zo šťastia ukrojiť. Doslova, ukrojiť! Často si zo svadby odniesli kúsok odrezku zo šiat alebo práve spomínanú svadobnú kyticu, ktorá im mala priniesť šťastie v láske i živote.

Zvliekanie podväzku patrí počas svadobného večera k udalosti, ktorá je veľmi zaujímavá. Zvliekať pod sukňou podväzok zubami je pre ženícha skutočne lákavé. Pre všetkých prítomných to je vtipné, no a nepochybne aj vzrušujúce a sexy. Táto tradícia pochádza z Anglicka a je staršia ako tradícia so svadobnou kyticou. Dôvod prečo dáva ženích neveste dole podväzok? História konkrétne o tomto zvyku nehovorí, no hovorí o tom, že potom, čo dá ženích neveste dole podväzok sa hostia snažia podväzkom trafiť práve nevestu alebo ženícha. Prečo? Pretože to prinesie ďalšiu svadobnú slávnosť.

Únos nevesty je ďalším trendom a zároveň tradíciou, ktorej charakter si často vysvetľujeme úplne inak ako to vidíme. Dnes je polnočný únos hlavne ako prostriedok zábavy. V minulosti sa ale nevesty unášali, pretože boli často vydávané proti svojej vôli a únos znamenal, že nevesta v manželstve nechce zotrvať. Nuž, budúcnosť nikdy nie je jasná.

Celá svadobná slávnosť je výnimočným počinom. Deň, ktorý si navždy zapamätáte môžete prežiť bez zbytočného stresu a nervov aj vďaka dôkladnej príprave a premyslenej organizácie. Práve my, zo svadobnej agentúry tatrywedding.sk vám ponúkame jedinečnosť tohto nezabudnuteľného okamihu. Naša svadobná agentúra vám ponúka všetko, čo vášmu výnimočnému dnu nesmie chýbať. Od nádhernej výzdoby až po bujarú zábavu do skorého rána. Spolupracujte s ľuďmi, ktorým záleží na vašom šťastí a najväčšej spokojnosti. „Svadbujte“ s tatrywedding a prežite svoj jedinečný deň s úsmevom.

Píšte nám

Píšte nám